Szkółka kolarska Hejszowina Radków zdobyła Polkowice

Kolejny – po Walimiu – start młodych zawodniczek i zawodników Szkółki Kolarskiej Hejszowina Radków miał miejsce w Polkowicach.
W zeszłym sezonie w Polkowicach klub odniósł jedno zwycięstwo i dwa trzecie miejsca. Tym razem podobnie, choć inne zawodniczki stanęły na podium. Zwycięstwo odniosła Dagmara Urbanek, drugie miejsce zajęła Zuzanna Mikusiak, a jej młodsza siostra Katarzyna była czwarta. Kasia była bardzo blisko podium, jednak na krótkich, trudnych technicznie podjazdach i zjazdach nie potrafiła przebić się przez piątkę rywalek.
Dużo radości sprawiła opiekunom Dagmara Urbanek, która wreszcie ściśle wykonała polecenia trenera pewnie wygrywając z przewagą 19 sekund na bardzo krótkiej trasie liczącej tylko 1700 metrów. Zuzanna Mikusiak nadal preferująca ciężki obrót zajęła co prawda trzecie miejsce, ale jej rywalka skróciła trasę i została ukarana przesunięcie w klasyfikacji.
Trudnych licencjonowanych rywali miał Kacper Strycharski, a wśród nich Jakuba Przybysza, drugiego na trasie kryterium w Nowej Rudzie. Udany debiut zanotowała Nicoll Węglowska.

WYNIKI:
Dziewczynki 2004-2005
1. Emilia Fijałkowska (Mitutoyo AZS Wrocław), 2. Weronika Stroczyńska, 3. Oliwia Kulesza (obie SK MKS Polkowice).
Chłopcy 2004-2005
1. Jakub Przybysz (SK Polkowice), 2. Hubert Rudowicz (SK Przedmoście), 3. Aleksander Basiński (SK Wrocław), 8. Kacper Strycharski (SK Hejszowina Radków).
Dziewczynki 2006
1. Nikola Teodoridis (SK Polkowice), 2. Zuzanna Mikusiak ((SK Hejszowina Radków), 3. Aleksandra Kłębucka (SK Witków).
Chłopcy 2006:
1. Oskar Diuba (SK Głogów), 2. Iwo Basiński (SK Wrocław), 3. Mikołaj Kaszuba (SK MKS Polkowice).
Dziewczynki 2007 i młodsze:
1.Dagmara Urbanek (SK Hejszowina Radków), 2. Kinga Samborska (SK Jwrzmanowa), 3. Kornelia Szylko (SK Radwanice), 4. Katarzyna Mikusiak, 10. Nicoll Węglowska (obie SK Hejszowina Radków).
Chłopcy 2007i młodsi:
1. Natan Kostrub (SK Jerzmanowa), 2. Bartłomiej Czekaj, 3. Mateusz Adamski (obaj SK Przedmoście).

Z ostatniej chwili:
W niedzielę 22 kwietnia na kryterium ulicznym w Nowej Rudzie-Słupcu Zuzanna Janowska zajęła pierwsze miejsce w kategorii roczników 2007-2006 (start wspólny z chłopcami).