Niecodzienny Dzień Dziecka 2020 w Gminie Radków

Dlaczego niecodzienny? Na pewno inny niż w poprzednich latach z powodu epidemii koronawirusa i na pewno na długo pozostanie w pamięci tych małych mieszkańców naszej gminy, którzy zdecydowali się na podjęcie wyzwania “Zrób rysunek – zgarnij cukierki”.

Przedstawiciele obu instytucji kultury, czyli Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radków – w niektórych sołectwach także z sołtysami – rozdawali cukierki w zamian za dostarczone rysunki. Oczywiście w takim dniu cukierki dostali również Ci, którzy nie mieli rysunków (no może o jednego mniej).

Inauguracja Dnia Dziecka miała miejsce w Radkowie przy fontannie, gdzie Cukierkowy Kucharz nakładał wielką chochlą słodycze z równie wielkiego garnka.

W Ścinawce Górnej dodatkowo pojawili się Pirat i Myszka Mickey, w Raszkowie na dzieci czekało ciasto, napoje i czekolady, w Ratnie Dolnym dzieciaki dostały lody i soczki.

Okazuje się, że nawet w tak trudnych chwilach można wymyślić coś, co sprawi dzieciakom wiele radości.

Podziękowania składamy:

Burmistrzowi Miasta i Gminy Radków Janowi Bednarczykowi za 15 kilogramów cukierków, Państwu Janinie i Zdzisławowi Górnickim za pomoc w ubraniu Cukierkowego Kucharza, Państwu Alicji i Romanowi Koconiom za wypożyczenie profesjonalnego garnka z chochlą oraz sołtysom: Dorocie Bajcar, Józefie Burlicie, Januszowi Gorczyckiemu, Szczepanowi Maślakowi i Krystynie Orman – za dodatkowe atrakcje.