III Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych w Ścinawce Średniej już za nami

III Międzynarodowy Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych, Memoriał Krzysztofa Wagnera już za nami. W dniach 30.06 do 2.07.2023 roku w hali sportowej w Ścinawce Średniej zagościli modelarze z Polski, Czech, Słowacji oraz Ukrainy, a przywieźli ze sobą ponad 800 modeli plastikowych i kartonowych. Można było zobaczyć statki, pociągi, armaty, samoloty, maszyny rolnicze oraz kolekcję 120 modeli F1 w skali 1:24. Dla zwiedzających przygotowano również wystawę grafik lotniczych Piotra Forkasiewicza.
Oprócz samego konkursu, każdy kto chciał mógł uczestniczyć w sobotnich warsztatach modelarskich oraz w wyzwaniu – SKLEJ MODEL W 4 GODZINY.
Po zmaganiach nadszedł czas ocenę modeli i niedzielne wręczenie nagród. Nietypowe nagrody w postaci kawałków rodzimego piaskowca wręczał Burmistrz Miasta i Gminy Radków Jan Bednarczyk. W ponad godzinnej ceremonii towarzyszyli Burmistrzowi przedstawiciele Policji i Straży Miejskiej.
Jako Organizatorzy konkursu dziękujemy za pomoc pracownikom Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radków oraz wszystkim osobom zaangażowanym w nawet najdrobniejszą pomoc w przeprowadzeniu konkursu.
Na zakończenie: Kto nie był na wystawie i nie widział modeli – ma czego żałować, a na dowód tego stwierdzenia zapraszamy do obejrzenia galerii konkursowych zdjęć. Zdjęcia znajdziecie też w serwisie modelarskim http://modelzkartonu.pl