Monodram o Marlenie Dietrich w Radkowie

Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy Państwa do Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie, 16 kwietnia br. na godzinę 17:00 na monodram o Marlenie Dietrich w wykonaniu aktorki Anny Skubik.

„Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich” w reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego jest intymnym portretem gwiazdy, która zapoczątkowała nowy wizerunek kobiety. Kobiety pięknej, niezależnej, lubiącej kochać, będącej upragnionym przedmiotem obu płci, zdystansowanej, namiętnej, zjawiskowej.
Marlena Dietrich, stara i nieszczęśliwa, ostatnie 13 lat swojego życia spędziła w swoim domu w Paryżu. Z dala od fleszy, adoratorów i rodziny zmarła w samotności….
Spektakl to obraz poświęceń dla miłości i piękna, ceny, jaką płaci się za pakt ze sławą.

„Teatr Wiczy rozprawia się z mitem Marleny Dietrich. W Złamanych paznokciach – spektaklu czułym i bardzo kobiecym – zauważa, że ikona seksu, starzejąc się, umiera jako symbol i jako osoba. […] Im silniej zaś powraca do przeszłości, zauważa, że mężczyźni dziś nie trzymają jej wyblakłych zdjęć w portfelach, a reszki cielesnej świetności utrzymała jedynie w zgrabnych nogach – tym niezawodnym fetyszu, który niegdyś czynił dosłownym każde literackie i teatralne pożądanie. Dietrich w interpretacji Pokojskiego i Skubik nie starzeje się pogodnie. Zrozumiała, że całe życie była lalką – istotą tak wyidealizowaną, że aż niewiarygodną; symbolem, który z chwilą śmierci straci znaczenie”.

Grzegorz Giedrys, „Gazeta Wyborcza – Toruń”