Teatr Jednego Aktora – zapraszamy na przedstawienie

Już 24 maja br. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie zostanie wystawiony monodram o Kalinie Jędrusik pt. “Kalina”.
Chociaż samo przedstawienie trwa tylko lub aż 60 minut, to zapewniamy, że warto je spędzić razem z Kaliną.

“Pastisz jest bardzo trudnym aktorskim zabiegiem, bo trzeba pokazać postać, ale też swój dystans do niej i uwiarygodnić własny stosunek, czy komentarz. Na to mogą sobie pozwolić aktorzy z jakimś bagażem warsztatowych doświadczeń i życiowych, a jakże! Tymczasem udało się to dwudziestolatce, Jagodzie Rall, a wybrała sobie bohaterkę, której mogła się przyglądać tylko na ekranie. Ba, postać w przeszłości bardzo kontrowersyjnie odbieraną przez Polaków – wspaniałą Kalinę Jędrusik.

Zmierzenie się z Kaliną, jej legendą, seksapilem, urodą i stu tajemnicami oraz tysiącami plotek, to już rodzaj bohaterstwa w samym zamierzeniu. Jagodzie udało się nie tylko urodą upodobnić do wszechstronnie utalentowanej aktorki, ale też znaleźć jej sposób poruszania, mimikę i nawet próbować naśladować jej głos z charakterystyczną lekką chrypkę, która zwłaszcza w piosenkach brzmiała porywająco.”

Krzysztof Kucharski