Udane Święto Grzyba w Gajowie

W sobotę, 21 września, trzynastu grzybiarzy, którzy tworzyli 5 drużyn, wzięło udział w grzybobraniu w czasie Święta Grzyba w Gajowie. Jak się okazało później w bardzo udanym grzybobraniu, ponieważ w sumie uzbierano ponad 40kg grzybów.

Po powrocie grzybiarzy do Gajowa, rozpoczęła się druga część imprezy, która miała za zadanie stworzenie nowego produktu lokalnego sołectwa, czyli placki ziemniaczane z sosem grzybowym na ostro.

Zanim jednak można było rozpocząć smażenie placków, należało je utrzeć, co uczyniono w ramach szybkiego konkursu dla reprezentantów poszczególnych drużyn. Trzy ziemniaki plus włączony stoper i tarka rozgrzewała się do czerwoności.
Nie zabrakło również zajęć plastycznych. Malowano styropianowe grzyby według własnego uznania np. grzyb tęczowy.

Rywalizację w grzybobraniu wygrała drużyna Anna Piszczek z synem Mikołajem, którzy zebrali ponad 12kg grzybów, drugie miejsce przypadło Renacie Bryńskiej i Patrykowi Sołtysowi, a na najniższym stopniu podium stanęła drużyna w składzie Anna Mizera, Rafał Lisota i Ryszard Lisota.  Oczywiście grzybiarze walczyli o cenne nagrody, którymi były: nowoczesna suszarka do grzybów i owoców, piekarnik elektryczny oraz ekspres do kawy.
Nie zabrakło też statuetki za największego grzyba, a przypadła ona drużynie w składzie Anna Mizera, Rafał Lisota i Ryszard Lisota.

Na zakończenie imprezy, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz bawełnianą torbę na zakupy z logo imprezy.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Święta Grzyba w Gajowie.

Fundusze na organizację Święta Grzyba pozyskało Stowarzyszenie Hejszowina Radków z programu “Idea odnowy wsi dolnośląskiej”