Objazdowy Dzień Dziecka w Gminie Radków

“Narysuj wiosnę – zgarnij cukierki” to hasło przewodnie Dnia Dziecka w Gminie Radków.

Tak jak w roku ubiegłym, teraz również przedstawiciele obu instytucji kultury, czyli Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radków – w niektórych sołectwach także z sołtysami – rozdawali cukierki w zamian za dostarczone rysunki. Oczywiście w takim dniu cukierki dostali również Ci, którzy nie mieli rysunków, ale dzielnie potwierdzili, że rysować potrafią.

Cukierkowy Kucharz rozpoczął  Dzień Dziecka  w Radkowie przy fontannie, gdzie wielką chochlą nakładał słodycze z równie wielkiego garnka, a po 30 minutach ruszył w dalszą drogę odwiedzając gminne sołectwa. W bibliotecznych filiach cukierki rozdawały przemiłe Bibliotekarki, które jak zawsze wspierają działalność Cukierkowego Kucharza.

W Raszkowie – tak jak w ubiegłym roku – na dzieci czekało domowej roboty ciasto i napoje, a w Gajowie ognisko oraz nieodłącznie związana z ogniskiem kiełbaska pieczona na patyku.

Podziękowania składamy:

Burmistrzowi Miasta i Gminy Radków Janowi Bednarczykowi za 30 kilogramów cukierków, Państwu Janinie i Zdzisławowi Górnickim za pomoc w ubraniu Cukierkowego Kucharza, Państwu Alicji i Romanowi Koconiom za wypożyczenie profesjonalnego garnka z chochlą oraz kierownictwu sklepu ABC w Radkowie za dodatkowe cukierki.